Oferta educationala

Metodologie inscriere

Acte necesare pentru înscriere
Telverde clasa pregătitoare – 0800 816 264
– funcțional până la finalul ultimei etape de înscriere, după următorul program:
Luni – Joi: 09:00 – 16:00
Vineri: 09:00 – 14:00

Orar înscriere clasa pregătitoare
Înscrierile se fac la sediul unității din strada Moților nr. 24, după următorul program:
Luni – Joi: 08:00 – 18:00
Vineri: 08:00 – 17:00

CICLUL GIMNAZIAL - 2022-2023

Începând cu anul şcolar 2018-2019, în unitatea noastră funcționează și ciclul gimnazial.
Conform planului de școlarizare unitatea noastră pune la dispoziţie un număr de 26 de locuri pentru clasa a V-a.

Vă stăm la dispoziție pentru orice informații suplimentare.

Vă așteptăm cu drag!

CICLUL LICEAL - 2022-2023

La nivel liceal, pentru anul școlar 2022-2023, școala noastră vă oferă:
- 1 clasă  cu profil vocaţional, specializarea Teologie Greco-catolică
- 1 clasă cu profil uman, specializarea Știinţe Sociale.

* Limbile străine studiate la ambele profiluri sunt Engleza (limba principală) și Franceza.

Misiunea şcolii noastre este să asigurăm o educație modernă și complexă în vederea dezvoltării personale și culturale a elevilor, modelându-le conștiința și formându-le competențele şi aptitudinile necesare secolului XXI, pentru integrarea într-o societate mereu în schimbare.

Promovând diversitatea, într-o lume a globalizării şi a interferenţelor culturale, ne concentrăm eforturile ca elevii noștri să dobândească o educație de calitate prin formarea de competenţe-cheie, aptitudini și valori spirituale necesare inserţiei sociale și învăţării pe tot parcursul vieţii.