Liceul Greco-Catolic "Inochentie Micu"

"Credinţa noastră este viaţa noastră" (Iuliu Cardinal Hossu)

CICLUL PRIMAR - 2021-2022

Calendar inscriere
Metodologie inscriere


Acte necesare pentru înscriere
Telverde clasa pregătitoare – 0800 816 264
– funcțional până la finalul ultimei etape de înscriere, după următorul program:
Luni – Joi: 09:00 – 16:00
Vineri: 09:00 – 14:00

Orar înscriere clasa pregătitoare
Înscrierile se fac la sediul unității din strada Moților nr. 24, după următorul program:
Luni – Joi: 08:00 – 18:00
Vineri: 08:00 – 17:00

Misiunea şcolii

Asigurarea unei educaţii de calitate, în acord cu nevoile comunităţii şi ale tinerilor, în vederea adaptării socio-economice a adolescenţilor de azi, viitori cetăţeni activi, deplini conştienţi de propria valoare şi competitivi pe piaţa muncii, locală şi europeană.

Viziunea şcolii

Concentrarea eforturilor pentru ca elevii să dobândească o pregătire generală bună, cunoştinţe aprofundate în domeniile legate de viitoarea carieră, competenţe necesare inserţiei sociale şi deprinderi de muncă intelectuală, pentru a putea învăţa pe tot parcursul vieţii.

Valori promovate

Discernământul
Curajul
Judecata înțeleaptă
Integritatea
Perseverența
Respectul
Autodisciplina